... لطفا منتظر بمانید

 
جاذبه های گردشگری گلپایگان
 

دومین بنای خشت و گل ایران


شهرستان گلپایگان

گلپایگان شهری در استان اصفهان در ایران است، که در فاصله ۳۵۱ کیلومتری تهران و ۱۵۶ کیلومتری از شمال غربی اصفهان قرار دارد. سلسله کوه‌های مرکزی و رود قبله، که از کوه‌های اطراف گلپایگان سرچشمه می‌گیرد، از این شهر می‌گذرد.

گلپایگان شهری است با فرهنگ کهن، پرداخته همای دختر بهمن (سمره، چهره آزاد)، از سلسله کیانیان که در اصل نامش، وردپاتکان (سرزمین گلُ سرخ) بوده‌است. این شهر که به شهر چهار اقلیم معروف است، از شمال و غرب به کوه‌های پوشیده از برف، از شرق به بیابان، از جنوب به دشت‌ها و باغ‌ها و از شمال شرقی به دشت‌های با پوشش گیاهی گسترده منتهی شده‌است. طبیعت این شهر یکی از بکرترین و بدیع‌ترین مناظر طبیعی استان اصفهان است.

گوگد یکی از شهر های شهرستان گلپایگان می باشد و در شش کیلومتری شهر گلپایگان می باشد.

اماکن تاریخی و دیدنی شهرستان گلپایگان

روستای غرقاب( معروف به تیمره)
سنگ نگاره ای ما قبل تاریخ این روستا با قدمتی 10 هزار ساله.در این روستا 10 هزار بوم سنگی از دوره های مختلف تاریخی وجود دارد. (سفر در دل تاریخ)
مسجد جامع گلپایگان
مسجد جامع گلپایگان از مساجد مهم تاریخی دوران سلجوقیان و از مساجد بزرگ ایران زمین است که با توجه به تاریخ ساخت آن شاید بتوان گفت معماری ایرانی اسلامی این مسجد الگویی بوده است برای ساخت مسجد های بزرگتر به ویژه مناطقی که در قلمرو سلجوقیان بوده است.

مناره گلپایگان
مناره گلپایگان در زمره بلندترین مناره های قرن پنجم هجری قمری هست. که راهنمای کاروانیان بوده است.
سد گلپایگان
اولین سد خاکی ایران

روستای وانشان:

این روستا از جاذبه های طبیعی و مکان های دیدنی گلپایگان است که از نواحی اطراف به مزرعه امیریه متصل می گردد در این روستا وجود امامزاده، چشمه و مناظری از طبیعت توجه گردشگران را به خود جلب می کند همچنین در آن آثار ارزشمند تاریخی یافت شده است.

کبوترخانه گلپایگان:

این منطقه که دارای معماری جالبی از خشت است به کبوترخانه شناخته می شود این بنا توسط کشاورزان این منطقه احداث شده است تا با استفاده از کبوتران اطراف و جمع آوری آنها در مزرعه میزان آفات را کاهش دهند و در پایان نیز از فضولات آن برای کود استفاده می کنند.


 
رزرو آنلاین اتاق
 

 
پیگیری رزرو
 

لطفا شماره رزرو خود را وارد کنید:

 
ورود به محیط کاربری
 

نام کاربری:
رمز عبور:
ایجاد اکانت
بازیابی رمز عبور

 
روش های پرداخت
 

aPayline